Dlaczego ekspres nie pobiera wody?

Ekspresy do kawy cieszą się coraz większą popularnością. Wykorzystywane są one nie tylko w lokalach gastronomicznych, ale również w domach prywatnych i biurach. Ekspresy dostępne na rynku wyposażone są w wiele nowoczesnych funkcji, gwarantujących najwyższy komfort użytkowania. Producenci ekspresów dokładają wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Niestety nawet najlepsze urządzenia od czasu do czasu ulegają awariom. Jedną z najczęstszych usterek jest niepobieranie wody przed ekspres. Z czego ono wynika? Jak rozwiązać ten problem? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Dlaczego ekspres nie pobiera wody? Najczęstsze przyczyny

Istnieje wiele powodów, przez które ekspres może nie pobierać wody. Jednym z nich jest nieodpowiedni montaż zbiornika na ciecz. Dlatego przed zaniesieniem ekspresu do serwisu, warto sprawdzić, czy wszystkie jego części zostały odpowiednio zamontowane. Najlepiej dokładnie przeczytać informacje o instalacji zbiornika zawarte w instrukcji.

Przyczyną niepobierania wody przez ekspres może być również zablokowanie dopływu cieczy przez powietrze. Najczęściej dochodzi do tego w czasie wymiany filtra oraz w sytuacji, gdy zbiornik na ciecz jest pusty. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym można temu zapobiec. Jednym z nich jest regularna kontrola stanu wody w zbiorniku. Jeśli jest on pusty, należy jak najszybciej go uzupełnić. W przypadku zapowietrzenia urządzenia warto ściągnąć filtr i skontrolować jego drożność. Należy sprawdzić, czy nie znajdują się w nim bąbelki powietrza. Jeśli będą one widoczne, zaleca się namoczyć filtr przed ponownym zainstalowaniem w urządzeniu. Ekspres można odpowietrzyć również innym sposobem – przepuszczając przez niego ok. litr gorącej wody.

Osoby zastanawiające się, dlaczego ekspres do kawy nie pobiera wody, powinny również dokładnie sprawdzić stan przepływomierza. Zaleca się skontrolowanie, czy element ten odpowiednio się kręci oraz, czy nie dostały się do niego zabrudzenia. To właśnie usterka przepływomierza jest częstą przyczyną niepobierania wody przez ekspres.

Jeśli ekspres nie podaje wody, a wyżej wymienione przyczyny zostały wykluczone, zaleca się również sprawdzenie stanu kranika gorącej wody. Często to właśnie jego zatkanie powoduje, że ekspres nie pobiera wody. Jeśli boisz się o swój sprzęt AGD – przynieś, a my się zajmiemy serwisem i naprawą ekspresu.

Ekspres do kawy nie pobiera wody – winny może być kamień!

Woda w Twoim domu, mieszkaniu lub firmie jest twarda? Używasz jej do ekspresu? Możliwe, że to właśnie przez nią Twój ekspres nie pobiera cieczy. Niestety kamienny osad może zatkać przewody ekspresu i doprowadzić do różnych usterek, również problemów z pobieraniem wody. Aby się przed nimi ustrzec, należy pamiętać o regularnym stosowaniu środków odkamieniających. Środki tego typu skutecznie usuwają wszelkie osady wapienne i niwelują złogi zalegające w przewodach ekspresów do kawy. Jeśli urządzenie nie pobiera wody, zaleca się również skontrolowanie, czy kamień nie zajął końcówki kranika gorącej cieczy. W takim przypadku również najlepszym sposobem na pozbycie się problemu jest zastosowanie dobrego odkamieniacza.

Ekspres do kawy nie pobiera wody – co zrobić?

Zdarza się, że znalezienie powodu, przez który ekspres do kawy nie pobiera wody, jest łatwe. Niestety czasami bez wiedzy technicznej ciężko znaleźć przyczynę tej usterki. Wtedy najlepszą opcją jest skorzystanie z pomocy serwisu. Specjaliści przeprowadzą dokładną diagnozę i z łatwością pozbędą się awarii. Jeśli szukasz dobrego i zaufanego serwisu, który rozwiąże problem z niepobieraniem wody przez ekspres, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – serwis i naprawa ekspresów do kawy (Philips). Jesteśmy zespołem doświadczonych fachowców, którzy naprawą ekspresów do kawy zajmują się od wielu lat. Udało nam się usunąć różnorodne awarie z wielu sprzętów. Jesteśmy pewni, że bez problemu poradzimy sobie również z Twoim urządzeniem! Z przyjemnością poszukamy przyczyny problemu i jak najszybciej pozbędziemy się usterki.