Dlaczego odkurzacz głośno pracuje?

Wszyscy, którzy mają na co dzień do czynienia z odkurzaczem, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ten niezwykle przydatny sprzęt generuje hałas. Jest to dla nas całkowicie normalne, gdy dochodzi do uruchomienia silnika, a urządzenia zaczyna buczeć w charakterystyczny sposób.

Jednak często dochodzi do sytuacji, że przyzwyczajeni do określonego poziomu hałasu zauważamy, iż odkurzacz działa o wiele głośniej niż wcześniej. Taki sygnał może być oznaką wielu różnych problemów, dlatego nie warto bagatelizować nadmiernego hałasu i w porę zareagować. Dlaczego odkurzacz głośno pracuje i co można z tym zrobić?

Czemu odkurzacz głośno pracuje?

Powodów tego, że odkurzacz głośno pracuje, istnieje naprawdę spora liczba. Ten sygnał może oznaczać wiele mniej lub bardziej nieprzyjemnych następstw eksploatacji urządzenia. Z tego względu warto poznać przynajmniej te najczęściej występujące, by móc w porę zareagować, a w następstwie cieszyć się sprawną pracą posiadanego sprzętu.

Serwis gwarancyjny WMF

Odkurzacz głośno pracuje – co jest tego przyczyną? Przekrój problemów

Dlaczego odkurzacz głośno pracuje? Pierwsza z przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo banalna – mowa o zapchaniu rury. Za sprawą zatoru w tym elemencie urządzenie nie może swobodnie zasysać zanieczyszczeń z podłogi oraz powietrze jest zatrzymywane, a w efekcie sprzęt zaczyna generować większy hałas niż zwykle. W tym przypadku wystarczy wyłączyć odkurzacz i udrożnić rurę, aby pozbyć się problemu.

Kolejną z przyczyn tego, czemu odkurzacz głośno pracuje, stanowi maksymalne wypełnienie worka bądź pojemnika na zanieczyszczenia. Te elementy cechują się określoną pojemnością – zostaną zapełnione po brzegi kurzem, sierścią, włosami oraz innymi cząsteczkami, nie są w stanie przyjąć więcej. W takiej sytuacji należy jak najszybciej wyłączyć urządzenie i opróżnić pojemnik na zanieczyszczenia lub wymienić worek na nowy.

Inna przyczyna tego, że odkurzacz głośno pracuje, to zapchanie filtra. Element ten odpowiada za wyłapywanie najdrobniejszych cząsteczek, które mają tak niewielkie rozmiary, że bez niego potrafiłyby przedostawać się do silnika, co skutkowałoby jego uszkodzeniem. Jeśli zauważymy nadmierny hałas, może to oznaczać, że filtr wymaga wyczyszczenia bądź wymiany, ponieważ nie jest w stanie przyjąć więcej zanieczyszczeń.

Wśród znacznie poważniejszych przyczyn sytuacji, kiedy odkurzacz głośno pracuje, wymienia się zatarcie łożyska. Najczęściej stanowi ono następstwo sprzątania pyłów poremontowych, które nie służą prawidłowej pracy urządzenia. Istnieją dwa sposoby na zlikwidowanie problemu – wyczyszenie łożyska, a jeśli to nie pomoże, pozostaje je jedynie wymienić.

Ostatnim z najpopularniejszych powodów, dlaczego odkurzacz głośno pracuje, jest zużycie szczotek silnika. Jest to naturalne następstwo codziennej eksploatacji. Na szczęście wymiana tych komponentów powinna w pełni usunąć problem z nadmiernym generowaniem hałasu.

Co zrobić, gdy odkurzacz głośno pracuje? Centrum Serwisowe Espresso

Niektóre z wymienionych problemów są na tyle poważne, że bez niezbędnych umiejętności oraz wiedzy uporanie się z nimi staje się zadaniem niemal niemożliwym do wykonania. Samodzielna naprawa odkurzacza, gdy nie zna się specyfiki jego konstrukcji, może zakończyć się jeszcze większymi usterkami. Na szczęście mamy na to sposób.

W Csespresso zatrudniamy jedynie doświadczonych fachowców. Specjaliści korzystają ze zgromadzonej wiedzy, nabytych umiejętności oraz skutecznych narzędzi, by rozprawić się ze wszystkimi problemami nękającymi odkurzacze. Te urządzenia nie mają przed nami tajemnic, dlatego żadna usterka nie ma prawa nas zaskoczyć. Dzięki temu doskonale wiemy, co zrobić, gdy odkurzacz głośno pracuje.

Jeśli wystąpił problem z generowaniem nadmiernego hałasu modelach takich marek, jak AEG, Bosch, Dyson, Elektrolux, Karcher, Neato, Philips, Rowenta, Tefal czy Zelmer, zachęcamy do skorzystania z prezentowanej na stronie oferty. Nasz serwis odkurzaczy działa szybko, sprawnie oraz skutecznie. Ponadto zapewniamy możliwość wysyłki uszkodzonego sprzętu do naszych placówek we Wrocławiu i Krakowie. Zachęcamy do kontaktu mailowego, telefonicznego, poprzez formularz widniejący na stronie bądź osobistego pojawienia się w jednym z naszych serwisów.