Dlaczego odkurzacz kurzy?

Odkurzacz to urządzenie elektryczne, dzięki któremu można szybko pozbyć się kurzu i sypkich zanieczyszczeń. Sprzęt ten jest niezbędny w każdym domu. Pozwala utrzymać porządek i czystość we wszystkich pomieszczeniach. Niestety odkurzacz, jak każde inne urządzenie, może ulec awarii. Jedną z najczęściej spotykanych usterek w tych urządzeniach, jest wyrzucanie przez nie kurzu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czemu odkurzacz kurzy, zapraszamy serdecznie do naszego artykułu.

Dlaczego odkurzacz kurzy?

Odkurzacz to urządzenie, bez którego ciężko wyobrazić sobie codzienność. Dzięki niemu można z łatwością pozbyć się różnorodnych zanieczyszczeń np. piasku. Niestety zdarza się, że nasz odkurzacz ulega usterce i w efekcie wydobywa z siebie kurz. Jaka może być tego przyczyna? Otóż najczęściej odkurzacz kurzy, gdyż jego wąż ssący jest uszkodzony lub niepoprawnie podłączony. Gdy w wężu znajdują się nieszczelności, zanieczyszczenia mające trafić do worka filtracyjnego wysypują się na zewnątrz. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej zacząć od sprawdzenia, czy wąż jest odpowiednio podłączony. Jeśli okaże się, że jest poprawnie zamontowany, dokładnie sprawdź, czy żaden jego element nie został uszkodzony. Konieczna może okazać się wymiana węża.

Jaka może być inna przyczyna tego, dlaczego odkurzacz kurzy? Otóż wina może leżeć także po stronie filtra lub jego braku. Element ten odpowiada za zatrzymywanie kurzu, który ze względu na swoje minimalne rozmiary, przedostaje się przez worek filtracyjny. Jeśli w odkurzaczu nie zostanie zamontowany filtr, niewielkie zanieczyszczenia są w stanie wydostać się na zewnątrz oraz zająć silnik urządzenia, co może stanowić poważne zagrożenie dla sprzętu. Kurzenie odkurzacza jest często także skutkiem zepsutego filtra. Jakie jest rozwiązanie w tym przypadku? Założenie, wyczyszczenie lub wymiana filtra. Jeśli zdecydujesz się na jego umycie, pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie wkładać wilgotnego filtra do urządzenia!

Innym powodem, dlaczego odkurzacz kurzy, może być brak filtracyjnego worka, który nie tylko stanowi zbiornik na zanieczyszczenia, ale również jak sama nazwa wskazuje – filtr. Jeśli odkurzacz nie zostanie w niego wyposażony, zanieczyszczenia będą wydostawały się na zewnątrz.

Odkurzacz kurzy – co zrobić?

Gdy już wiesz, dlaczego odkurzacz kurzy, czas dowiedzieć się, co zrobić w tej sytuacji. Otóż istnieją dwa rozwiązania – samodzielne zdiagnozowanie i rozwiązanie problemu lub oddanie sprzętu do serwisu. Pierwsza opcja jest dobra, jeśli potrafisz ocenić, jaka jest przyczyna kurzenia i potrafisz samodzielnie temu zaradzić. Jeśli jednak nie znasz się na urządzeniach elektrycznych, oddaj swój sprzęt w ręce profesjonalistów.

Pamiętaj, że bez odpowiedniej wiedzy, możesz zaszkodzić urządzeniu i zamiast rozwiązać problem, to jeszcze go pogłębić. Jeśli nie chcesz ryzykować, skontaktuj się z dobrym serwisem specjalizującym się w naprawie odkurzaczy. Profesjonaliści dokładnie przyjrzą się urządzeniu, znajdą przyczynę awarii i skutecznie ją usuną, a Twój sprzęt znów wróci do pełnej sprawności.

Twój odkurzacz kurzy? Skorzystaj z pomocy fachowców!

Wiesz, czemu odkurzacz kurzy, lecz nie masz pojęcia jak pozbyć się tego problemu? A może chcesz, żeby fachowcy znaleźli przyczynę tego zjawiska? Skontaktuj się z nami! Jesteśmy zespołem doświadczonych fachowców, zajmujących się naprawą odkurzaczy od lat. Potrafimy szybko zdiagnozować problem i go usunąć. Znamy się na odkurzaczach różnych marek, wyposażonych w różnorodne technologie. Naprawiamy zarówno sprzęty starsze, jak i te najnowocześniejsze. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i z najwyższą starannością. Dokładnie sprawdzamy każdą część urządzenia, aby zapewnić klientom usługi najwyższej jakości. Odkurzacze naprawiamy szybko i jednocześnie bardzo rzetelnie. Na początku stawiamy diagnozę, a następnie przechodzimy do usunięcia wszelkich usterek. Zajmujemy się naprawą sprzętów różnych firm m.in. Zelmer, Philips, Karcher, Rowenta i Bosch. Mamy dostęp do najlepszych części wymiennych, pochodzących ze sprawdzonych, zaufanych źródeł. Swoje usługi oferujemy w konkurencyjnych cenach. Oczywiście koszt serwisowania zawsze ustalany jest indywidualnie z klientem, dlatego w celu poznania szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Zatem, jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego odkurzacz kurzy i co z tym zrobić, odwiedź nasz profesjonalny serwis. Z przyjemnością zajmiemy się Twoim urządzeniem i zrobimy, co w naszej mocy, aby przywrócić go do pełnej sprawności. Chętnie doradzimy Ci również, co zrobić, aby uniknąć podobnego problemu w przyszłości. Nasze serwisy zlokalizowane są we Wrocławiu i Krakowie, jeśli jednak nie jesteś mieszkańcem żadnego z tych miast, to również nie ma problemu – możesz dostarczyć do nas odkurzacz za pośrednictwem kuriera. Naprawiamy sprzęty z całej Polski! W celu ustalenia szczegółów zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym serwisem. Jesteśmy do Twojej dyspozycji! W zakładce “kontakt” znajdziesz nasze adresy e-mail, numery telefonu oraz formularz do wypełnienia.