Dlaczego warto kupić automatyczny ekspres do kawy?

Od kiedy ekspresy do kawy stały się powszechnie spotykanym narzędziem w kuchni, ich produkcja wzrosła na masową skalę. Dotarliśmy do momentu, w którym kawę jak z kawiarni możemy mieć na wyciągnięcie ręki we własnym domu. Ekspres do kawy automatyczny to najbardziej zaawansowana technologicznie wersja wśród rodzajów ekspresów, dzięki której możesz przygotować intensywne espresso, delikatne latte macchiato, czy cappuccino bez wychodzenia z domu – i to w kilka sekund.

Automatyczny a ręczny ekspres do kawy

Ciśnieniowe ekspresy do kawy dzielimy m.in. na ręczne i automatyczne. To właśnie ten drugi rodzaj sprawia, że zwykle nie musimy martwić się o zakup dodatkowych narzędzi tj. spieniacza do mleka czy młynka do mielenia ziaren. Jeśli zależy Ci, aby wkład w sporządzanie kawy ograniczał się jedynie do uzupełniania składników i zakupu odpowiedniego rodzaju kawy, to model automatyczny będzie doskonałym wyborem. Wiele oferowanych przez nas marek posiada dodatkowe funkcje np. wybór stopnia intensywności kawy czy regulacja temperatury przygotowanego napoju. To w zupełności wystarczy, aby w kilka sekund przygotować taką kawę, na jaką w danym momencie masz ochotę.

Warto mieć także świadomość, że ekspres ręczny (kolbowy) jest o wiele trudniejszy w obsłudze, a na jakość napoju wpływa naprawdę wiele czynników. Zwykle dopiero wprawiona osoba potrafi w pełni wykorzystać takie urządzenie. Automatyczny model natomiast wymaga jedynie wybrania odpowiedniego programu, ponieważ całą resztą zajmie się “elektryczny barista”.

Automatyczny ekspres do kawy jest zdecydowanie wygodniejszym wyborem do biura, w którym większa liczba osób potrzebuje dostępu do aromatycznego naparu. W takiej sytuacji praca z kolbowym modelem byłaby uciążliwa i zajmowała za dużo czasu.

Jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać? – rodzaje

Decydując się na omawianą wersję ekspresu, może pojawić się pytanie – jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać. Cena jest najczęściej pierwszym aspektem wpływającym na konkretny wybór, ale warto zwracać uwagę na inne cechy.

Rodzaje automatycznych ekspresów możemy podzielić m.in. na te z młynkiem żarnowym i udarowym. Modele z młynkiem żarnowym mielą ziarna na drobinki o równej wielkości, a udarowe tną ziarenka na proch. Dla znacznej większości kawoszy młynek żarnowy zapewnia intensywniejsze walory smakowe. W przypadku modeli udarowych zdarza się, że ziarna nagrzewają się tak mocno, iż ich aromat ulega ulotnieniu. Wyróżnia się także modele z dyszą spieniającą lub pojemnikiem na mleko. W przypadku wersji z dyszą konieczne będzie nabranie wprawy w odpowiednim spienianiu mleka, by piana miała odpowiednią konsystencję. To z drugiej strony świetny wstęp do zainteresowania się tworzeniem wzorów latte art.

Serwisowanie ekspresów do kawy

Aspekty techniczne i funkcje

Ekspres do kawy automatyczny kojarzy się najczęściej z dużym gabarytem i skomplikowanymi opcjami technicznymi. W rzeczywistości zdecydowana większość jest jednak dziecinnie prosta w obsłudze. Zadając sobie pytanie, jaki ekspres automatyczny do kawy wybrać, warto zwrócić uwagę również na funkcje dostępnych modeli. Wiele z nich posiada takie dogodności, jak wskaźnik poziomu wody i zużycia filtra, indywidualne dopasowanie wysokości i wielkości używanych naczyń, opcja zapisu preferowanych ustawień, czy nawet możliwość zrobienia kawy za pomocą aplikacji w telefonie.

Pełnia smaku i komfortu

Decyzja o zakupie automatycznego ekspresu to świetny pomysł, jeśli marzysz o tym, żeby kawa wręcz sama się serwowała. Wiedząc już, jak wybrać automatyczny ekspres do kawy i czym sugerować się przy jego zakupie, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Zapewniamy obsługę klienta na najwyższym poziomie dzięki profesjonalnemu zespołowi, a produkty, które oferujemy, to gwarancja wysokiej jakości i komfortu użytkowania. Nasze oddziały wyróżniają się nowoczesnością i zawsze służymy fachową poradą. Zdajemy sobie sprawę, że przy wyborze automatycznych ekspresów do kawy, pełni smaku i łatwości użytkowania się po prostu oczekuje. Produkty z naszej oferty sklepowej są w stanie te wymagania spełnić.