Ekspres do kawy na kapsułki – czy warto?

Konsumpcja kawy na całym świecie jest bardzo duża, napój ten stał się nieodłącznym elementem każdego dnia dla bardzo wielu ludzi. W związku z ogromną popularnością tego pobudzającego napoju pojawiło się pełno sposobów jej przygotowywania. Wśród fanów kawy, którzy cenią sobie przygotowywanie jej w zaciszu swojego domu, silną pozycję mają ekspresy do kawy na kapsułki. Jeżeli również zastanawiasz się aktualnie nad zakupem ekspresu, a Twoją uwagę zwróciły właśnie ekspresy do kawy na kapsułki, to w poniższym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupić ekspres do kawy na kapsułki?

Ekspres do kawy na kapsułki – zasada działania

Jedną z cech charakterystycznych ekspresu do kawy na kapsułki jest to, że korzysta się z niego niezwykle łatwo, ponieważ wystarczy do niego załadować kapsułkę, która zawiera już odpowiednio dobrane proporcje kawy, co sprawia, że nie da się w żaden sposób pomylić. Po włożeniu kapsułki do ekspresu wystarczy go włączyć i pyszna kawa po chwili będzie gotowa. Jeżeli lubisz delektować się kawą z mlekiem, to możesz zaopatrzyć się w ekspres kapsułkowy ze spieniaczem do mleka, albo zakupić kapsułkę w wersji z mlekiem. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych rodzajów kapsułek do kawy, dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem czegoś pasującego naszym gustom smakowym. Oczywiście od czasu do czasu konieczne jest uzupełnienie wody w ekspresie, a także opróżnienie zbiornika ze zużytymi kapsułkami.

Ekspres na kapsułki – czy warto kupić?

Jednym z największych atutów ekspresów do kawy na kapsułki jest łatwość ich obsługi, oprócz tego, że sama obsługa ekspresu jest bardzo prosta, ważniejsze jest, jednak to, że nie musimy robić wszystkich czynności związanych z przygotowywaniem kawy, ponieważ w kapsułkach kawa będzie już zmielona i idealnie odmierzona. Nie musisz również przejmować się ilością wody, czy temperaturą wody. Zaoszczędzi Ci to dużo czasu, i zapewni komfort prostej obsługi urządzenia, co może być przydatne zwłaszcza o poranku.

Jaki ekspres do kawy – ziarnista czy kapsułkowy?

Kolejną ogromną zaletą tego typu urządzenia jest to, że w przeciwieństwie do normalnych opakowań z kawą, które mają tendencję do tracenia aromatów kawowych, nawet w przypadku specjalnych opakowań do przechowywania kawy efekt świeżości nie będzie taki jak w przypadku kapsułek. Kapsułki utrzymują swoją świeżość dłużej, dzięki hermetycznemu zamknięciu. Dla wielu osób główną zaletą ekspresów kawowych na kapsułki jest to, że mamy gwarancję, że dany smak zawsze będzie taki sam. Jeżeli znajdziemy swój ulubiony rodzaj kapsułki z kawą, będziemy mieli pewność, że codziennie będziemy mogli cieszyć się dokładnie tym samym cudownym smakiem naszej ulubionej kawy.

Serwis sprzętu AGD

Nie można również zapomnieć o kwestii cenowej ekspresów kapsułkowych. Ekspresy kapsułkowe są zdecydowanie tańsze niż ekspresy ciśnieniowe, co może być idealnym argumentem dla osób, które lubią kawę, ale nie aż takimi jej miłośnikami. Do tego dochodzi jeszcze rozmiar ekspresów na kapsułki, który jest znacznie mniejszy niż w przypadku normalnych dużych urządzeń do kawy. Niestety, ekspresy kapsułkowe mają również swoje wady na przykład w postaci wyższej ceny ampułek względem zwykłej kawy. Różnica zwiększy się jeszcze bardziej, jeżeli zamierzamy kupować markowe kapsułki, pochodzące od producentów ekspresów. Kolejnym problemem jest to, że kupując ekspres na kapsułki od konkretnego producenta, jesteśmy w pewnym sensie skazani na jego kawę, ponieważ ekspresy posiadają różne systemy kapsułkowe, w związku z czym kapsułki nie pasują do innych ekspresów. Niestety zdarza się również, że kapsułki w żaden sposób nie mogą zostać poddane procesowi recyklingu, ze względu na ich budowę i wykorzystane do zrobienia kapsułki materiały.

Zadbaj odpowiednio o swój ekspres do kawy – serwis korzystając z naszych usług.

Ekspres kapsułkowy- tak czy nie?

Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ze względu na to, że każdy ma własne preferencje. Najlepiej byłoby sprawdzić najpierw, jak smakuje kawa z różnych kapsułek i zobaczyć, czy takie rozwiązanie byłoby dla Ciebie odpowiednie. Jednak chyba najprościej będzie zastanowić się indywidualnie nad tym, jakim rodzajem kawosza jesteś. Jeżeli lubisz kawę, ale nie przykładasz jakiejś szczególnej wagi do tego, czy kawa została świeżo zmielona, albo nie pijesz jej bardzo często, to ekspres na kapsułki może być idealnym wyborem.