Ekspres przelewowy – jaki wybrać?

Miłośnicy kawy uwielbiają rozpoczynać dzień od świeżo parzonej filiżanki ulubionego napoju. Kawa pobudza do działania, rozbudza zmysły i sprawia, że poranek jest o wiele bardziej przyjemny. Wiele osób zastanawia się jednak, jaki ekspres do kawy będzie najlepszy. Obecnie na rynku dostępne jest wiele modeli oraz marek, w tym cieszące się dużą popularnością ekspresy przelewowe. Czym charakteryzuje się ten rodzaj, czy warto go wybrać oraz jaki ekspres przelewowy wybrać?

Ekspres przelewowy – jaki wybrać?

Na samym wstępie warto odpowiedzieć na pytanie, czym jest ekspres przelewowy i w jaki sposób przygotowuje się w nim kawę. Ekspres znany i lubiany jest już od wielu lat – jest łatwy w użytkowaniu, a za jego pomocą można uzyskać smaczną i aromatyczną kawę. W internecie usłyszeć można opinię, że ekspresy przelewowe są już nieaktualne. W perspektywie nowych skomplikowanych urządzeń, które pojawiają się na rynku z ogromną prędkością, faktycznie może się tak wydawać. Jest to jednak mit – ekspresy przelewowe wciąż są bardzo skuteczne, proste w obsłudze i z ich pomocą można przygotować pyszną kawę. W jaki sposób działają ekspresy przelewowe?

Profesjonalna naprawa ekspresów przelewowych – Centrum Serwisowe ESPRESSO

Zdecydowanie największą zaletą ekspresów przelewowych jest fakt, że w bardzo krótkim czasie można przygotować dużą ilość kawy. Może okazać się to przydatne, jeżeli będzie z niego korzystać większa grupa osób. Możemy wybrać zarówno mniejsze urządzenia, jak i duże, w którym możemy przygotować nawet do 3 litrów napoju. Każde urządzenie składa się z podobnych elementów: system przepływowy przelewania wody, dripper, miejsce na podstawę, dzbanek i miarka do kawy. Dzbanek w takich modelach najczęściej wykonany jest z wysokiej jakości szkła, które jest odporne na wysokie temperatury. Bardziej nowoczesne modele posiadają również na wyposażeniu termosy, które utrzymują ciepło przygotowanego napoju.

Sam proces parzenia jest dość podobny do ręcznych metod parzenia kawy. Pierwszym krokiem jest umieszczenie w urządzeniu wody, najlepiej przefiltrowanej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w urządzeniu filtra, a następnie przemielenie ulubionej kawy. Ekspresy jednorazowo przelewają znaczne ilości wody – ważne jest więc dobranie odpowiedniej proporcji względem kawy. Uznaje się, ze najlepiej zachować balans 6g kawy na 100 ml wody. Urządzenie zaparza kawę w temperaturze 92-96 stopni Celsjusza. Na początku parzenia warto zamieszać kawę łyżeczką, a po jej przygotowaniu można odczekać ok. 5 minut, aż kawa będzie gotowa. Później śmiało można ją wypić i delektować się smakiem. Kiedy wiesz już, w jaki sposób działa to urządzenie, pewnie zastanawiasz się, jaki ekspres przelewowy wybrać – a więc odpowiadamy na to pytanie.

Jaki wybrać ekspres przelewowy? Propozycje

W naszym sklepie posiadamy szeroki zakres urządzeń do parzenia kawy, w tym ekspresy przelewowe wysokiej jakości. Świadczymy usługi dotyczące serwisu urządzeń dla klientów na terenie całej Polski. Naprawimy każdą usterkę, która nie pozwala na to, żeby Twój ekspres do kawy funkcjonował prawidłowo. Wierzymy w to, że każdy ekspres można naprawić i nie ma potrzeby przy mniejszych problemach kupować nowy model. To zbędny wydatek, a dodatkowo nadmierne wyrzucanie działającego sprzętu elektrycznego prowadzi do zaśmiecania naszej plany. Każdorazowo dokonujemy sprawdzenia urządzenia, a później wyceniamy naprawę, na tej podstawie nasi klienci podejmują decyzję o podjęciu z nami współpracy. Dostępne w naszej ofercie ekspresy do kawy to produkty wysokiej jakości pochodzące od znanych i cenionych producentów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Ekspres przelewowy Melitta Aroma Fresh 1021-01

Dużą popularnością cieszy urządzenie marki Melitta Aroma Fresh. To urządzenie dostępne jest w przystępnej cenie, na zakup z pewnością będzie mogła pozwolić sobie każda osoba. Urządzenie posiada na wyposażeniu zintegrowany młynek, który pozwala na przygotowanie świeżej i smacznej kawy. Umożliwia indywidualny dobór stopnia zmielenia ziaren – dzięki temu możemy przygotować napój, który smakuje nam najbardziej. Ekspres pozwala na dobranie odpowiedniego poziomu intensywności kawy – do mocnej, przez średnią i delikatną.

Serwis Melitta Wrocław

Urządzenie to profesjonalny ekspres do kawy, który doskonale będzie prezentował się w kuchni. Obudowa została wykonana w srebrno czarnych barwach. Posiada duży pojemnik na wodę oraz cyfrowy wyświetlacz z przyciskami, co zdecydowanie ułatwia przygotowanie idealnej kawy. Młynek obsługuje się za pomocą przycisków włącz – wyłącz. Urządzenie posiada również cyfrowy minutnik – można zaprogramować czas, w którym kawa ma zacząć się parzyć. W ten sposób można rano budzić się, a świeża kawa będzie czekała już na nas w kuchni. Pojemnik na wodę posiada miarkę, która pozwala na odpowiednie dobranie cieczy względem potrzeb przygotowania napoju. Sprzęt wyłącza się również automatycznie, w celu oszczędzania energii, to bardzo korzystne rozwiązanie. Dioda LED informuje również o tym, kiedy należy przeprowadzić proces odkamieniania ekspresu.

To bardzo ważne, aby wykonywać tę czynność regularnie. W innym wypadku nasz ekspres może przestać działać, a smak samego napoju będzie znacznie gorszy. Warto zwracać uwagę na komunikaty, które pojawiają się na urządzeniu, pomaga to znacznie zabezpieczyć sprzęt i uchronić się od usterek. Wiele funkcji umożliwia sprawne oraz łatwe zarządzanie ekspresem przelewowym. Jeżeli zastanawiasz się, jaki ekspres przelewowy wybrać, masz gotową odpowiedź, to urządzenie zdecydowanie sprawdzi się w Twojej kuchni i codziennie będzie dostarczało Ci świeżą i pyszną kawę.

Ekspres przelewowy – Csespresso.pl

W naszym sklepie dostępne są wysokiej jakości ekspresy do kawy, w tym modele przelewowe, które cieszą się dużą popularnością. Wszystkie modele to urządzenia znanych i cenionych na rynku marek, które wytwarzają swój sprzęt z wysokiej jakości komponentów, takich jak stal nierdzewna. Zakup w naszym sklepie to dodatkowo korzyść – prowadzimy serwis sprzętów AGD na terenie całej Polski. W razie awarii – produkt można do nas odesłać, a my zajmiemy się jego profesjonalną naprawą.