Jaka kawa będzie najlepsza do ekspresu ciśnieniowego?

Kawa to napój, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie życia, albo przynajmniej poniedziałkowego poranka. Istnieje wiele różnych metod parzenia kawy, począwszy od tych alternatywnych po bardziej automatyczne rozwiązania, jakie oferują różnego rodzaju ekspresy. Bardzo istotny jest także wybór konkretnej kawy. Jedne ziarna będą miały bardziej cytrusowe nuty, inne z kolei orzechowe. Znaczący wpływ ma także sam proces mielenia, więc może warto zdecydować się na już zmieloną kawę, by mieć pewność, że kawa zawsze będzie smakować tak samo smacznie.

Najlepsza kawa do ekspresu ciśnieniowego

W zależności od upodobań smakowych miano najlepszej kawy do ekspresu może znacznie się różnić. Odmiany kaw różnią się przede wszystkim nutami smakowymi, ale także zróżnicowaną intensywnością. To jakimi właściwościami charakteryzuje się konkretna kawa zależy także od plantacji, z której pochodzi. Jeśli ekspres nie ma w swojej mechanice funkcji mielenia kawy niezbędne będzie zaopatrzenie się w wysokiej jakości młynek do kawy, a także trochę wiedzy jak odpowiednio przygotować ziarna kawy. Oczywiście jak zawsze, w tym przypadku także możliwa jest droga na skróty, poprzez wybranie już zmielonej przez specjalistów kawy. Jaką kawę do ekspresu ciśnieniowego warto wybrać?

Najchętniej wybieraną kawą jest – Arabika

Kawa ta ma szeroką rzeszę wielbicieli. Nie bez powodu to właśnie ona zdominowała rynek. Ta uprawiana przede wszystkim w Brazylii, Kolumbii i Indiach odmiana kawy stanowi znaczną przewagę wynoszącą 60% światowych upraw. Cechuje się ona owocowym, kwiatowym bądź czekoladowym profilem smakowym. Jest to rodzaj bardziej delikatny i uniwersalny. Sprawdzi się z pewnością dla mniej doświadczonych koneserów kawy. Docenią ją osoby, które nie lubią intensywnej i mocnej kawy. Doskonale sprawdzi się w akompaniamencie spienionego mleka i różnych słodkich dodatków, jednak równie dobrze smakować będzie w swojej klasycznej postaci.

Profesjonalna naprawa sprzętu AGD

Intensywna w smaku Robusta 

Robusta jest równie lubiana co Arabika, jednak jej wielbiciele preferują intensywniejsze smaki, o zdecydowanie większej goryczce. Jako druga w głównym podziale kawa stanowi ona 40% upraw w skali światowej. Za największego producenta Robusty uważa się Wietnam. Bardzo mocne nuty będą bardziej ziemiste, kakaowe, podążające w kierunku przypraw. Nie jest to z pewnością kawa dla osób, które nie są przekonane co do jej smaku. Charakteryzuje się ona dużo większą zawartością kofeiny a jej intensywny smak i aromat z pewnością będzie odpowiadał smakoszom kawy “czarnej jak smoła”. Z pewnością docenią jej względy osoby poszukujące dużego pobudzenia energetycznego.

Jaka kawa będzie najlepsza?

To, jaką kawę ziarnistą do ekspresu ciśnieniowego wybierzesz powinno być uwarunkowane przede wszystkim smakiem. Warto nabyć mniejsze opakowania kaw, by móc skosztować różne rodzaje i znaleźć ziarna idealne dla siebie. Jeśli posiadasz w domu wysokiej jakości młynek do kawy warto spróbować także różnego rodzaju zaparzania kawy metodą alternatywną. Może się okazać, że to właśnie dripper czy ekspres przelewowy podbiją Twoje serce. Ciekawą opcją jest także zastosowanie metody immersyjnej, w której przydać mogą się syfon bądź Aeropress. Oprócz tego skąd pochodzi kawa, na jej smak ma także ogromny wpływ metoda, którą jest przygotowywana, dlatego warto eksperymentować.

Serwis pogwarancyjny ekspresów do kawy

Rozwiązanie zagadki dotyczącej tego, jaką kawę mieloną do ekspresu ciśnieniowego warto kupić jest bardzo zbliżone do ziarnistego odpowiednika. Kierować się należy nutami, a także mocą kawy. Wszystkie te informacje powinny być umieszczone na opakowaniu. Jeśli jednak nie masz pojęcia na temat tego, jakie nuty będą Ci bardziej smakowały, możesz zasugerować się rodzajem kawy, którą będziesz najczęściej przygotowywać. Często w ramach pomocy, na opakowaniach umieszczane są konkretne nazwy i wizerunki napojów, które mogą stać się bardzo pomocne przy wyborze.

Gdzie kupię kawę do mojego ekspresu ciśnieniowego?

Jeśli poszukujesz klasycznych, bądź tych o bardziej egzotycznych nutach kaw, zapraszamy do zapoznania się z ofertą kawy ziarnistej . Jesteśmy przekonani, że znajdziesz w niej coś odpowiedniego dla siebie.