Jaki blender wybrać?

Blender to niezwykle przydatne urządzenie o wielu zastosowaniach. To właśnie z tego względu spotkamy go w niemal każdej kuchni. Wysoką funkcjonalność oferuje zarówno blender kielichowy, jak i ręczny, jednak wygoda ich użytkowania potrafi być zróżnicowana. Co więcej, na rynku znajdziemy szereg modeli o dodatkowych funkcjach, które mogą okazać się przydatne podczas przygotowywania konkretnych posiłków i przysmaków. Osoby, które zastanawiają się, jaki blender kupić, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego urządzenia.

Dobry blender – jaki wybrać, aby się nie zawieść?

Posiadanie blendera znacznie ułatwia przygotowywanie wielu dań i deserów, a ponadto daje możliwość rozszerzenia naszego codziennego menu o nowe pozycje. Urządzenie wykorzystamy do przygotowania pysznych zup i kremów, koktajli, mas do deserów, maseł z orzechów, sosów, pesto i wielu innych potraw oraz dodatków. Warto zwrócić uwagę na dwie podstawowe kwestie wybierając takie urządzenie jak blender. Jaki wybrać model – ręczny czy kielichowy? To najczęstsze pytanie, jakie klienci zadają naszym specjalistom. Odpowiedź jednak nigdy nie będzie jednoznaczna. Należy zaznaczyć, że choć ręczne blendery są z reguły mniej wydajne i cechują się mniejszą mocą, zajmują przy tym również mniej miejsca. Na blender kielichowy należy natomiast przeznaczyć dość sporą powierzchnię blatu, jednak da nam dużo więcej możliwości w kwestii rodzajów przygotowywanych potraw. Wiele zależy więc od metrażu mieszkania, a także potrzeb użytkownika.

Jaki blender wybrać? Zwróć uwagę na materiał obudowy i ostrza

Jeżeli chcesz zainwestować w urządzenie, które posłuży Ci przez wiele lat, koniecznie zwróć uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonana obudowa. Na rynku znajdziemy zarówno modele z plastiku, jak i metalu, jednak to te drugie cechują się znacznie większą wytrzymałością i odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia, która jest niezbędna w tego typu urządzeniu. Jeśli zastanawiasz się, jaki blender kupić, jedną z najważniejszych kwestii są oczywiście ostrza. Warto stawiać na modele, w których można je bezpiecznie wyjąć – wówczas utrzymanie sprzętu w czystości nie sprawi żadnego problemu. Elementy te powinny być wykonane z dobrej jakości materiału i cechować się odpowiednim stopniem ostrości. Co więcej, warto zastanowić się, czy w naszym przypadku dobrą opcją nie będzie zaopatrzenie się w blender z wymiennymi ostrzami, które będziemy mogli dostosować do rodzaju rozdrabianych produktów.

Jaki blender kupić? Moc urządzenia to jeden z najważniejszych parametrów

Jednym z urządzeń kuchennych o największej liczbie zastosowań jest blender. Jaki wybrać? To pytanie jest ściśle związane z planowanym wykorzystaniem sprzętu. Jeżeli jesteśmy miłośnikami owocowych koktajli i warzywnych sosów, nasze potrzeby w zupełności zaspokoi blender o mocy powyżej 200 watów. Jeżeli zakładamy, że będziemy chcieli przygotowywać dania z nieco twardszych produktów, wówczas warto sięgnąć po urządzenie, którego moc będzie oscylowała w okolicach 600 watów. Natomiast w przypadku, gdy w blenderze będziemy chcieli rozdrabniać orzechy czy lód, naszym oczekiwaniom sprostają modele, których moc sięga 1200 watów.

Jaki blender wybrać? Dodatkowe wyposażenie i funkcje

Jeżeli od swojego blendera oczekujesz, że będzie urządzeniem prawdziwie wielofunkcyjnym, postaw na model, do którego istnieje możliwość dokupienia dodatkowego wyposażenia. Mowa tu o różnych ostrzach, trzepaczce, końcówkach do ugniatania ciasta czy spiralizerze. W wielu sprzętach znajdziemy ponadto korzystne funkcje, takie jak malakser, szatkownica, tryb pulsacyjny czy funkcja gotowania.

Blender – jaki wybrać, jeśli decydujemy się na model ręczny?

W przypadku wyboru modelu ręcznego należy mieć na względzie jeszcze jedną kwestię – jego uchwyt powinien być odpowiednio wyprofilowany i wykonany z antypoślizgowego materiału. Dzięki temu będzie wygodny w użytku również w przypadku konieczności blendowania wymagających produktów. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że blender ręczny nie powinien być zbyt ciężki. Obie te kwestie istotnie wpływają na bezpieczeństwo podczas gotowania oraz funkcjonalność sprzętu.

Sprawdź ofertę: Serwis blenderów w Krakowie.