Jaki opiekacz do kanapek wybrać?

Obecnie na rynku urządzeń AGD dostępny jest szeroki wybór produktów, które ułatwiają codzienną pracę w kuchni. Jednym z ciekawszych wyborów z pewnością może okazać się opiekacz do kanapek. Urządzenie to pozwoli na ciekawe urozmaicenie każdego śniadania. Jego działanie jest niezwykle proste. Wystarczy położyć kanapki na płycie grzewczej i następnie przykryć je drugą połową opiekacza. Jednak wybór odpowiedniego sprzętu, ze względu na dużą konkurencję, nie jest wcale łatwym zadaniem. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki opiekacz do kanapek wybrać.

Opiekacz — jaki wybrać?

Przede wszystkim wybierając opiekacz do kanapek, należy kierować się mocą urządzenia. Im jest ona większa, tym kanapki szybciej zostaną opieczone. Jeżeli więc komuś zależy na czasie, powinien postawić na urządzenia o mocy około 1000 W. Wybierając moc urządzenia, warto także zwrócić uwagę, czy oferuje ono regulację temperatury. Dzięki temu użytkownik będzie mógł sam określić, jak bardzo jego kanapki będą opieczone.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest powłoka opiekacza. Jeżeli zostanie ona wykonana z gorszej jakości materiałów, odklejanie gotowych kanapek okaże się bardzo kłopotliwe. Tak więc kupując opiekacz, bardzo ważne jest, aby był on wyposażony w powłokę nieprzywierającą, czyli antyadhezyjną. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są płyty ceramiczne. Cechują się one bardzo dobrą wytrzymałością, nie przywierają i, co najważniejsze, dużo szybciej przekazują ciepło do przygotowywanych kanapek.

Opiekacz do kanapek — jaki wybrać?

Kolejnym jakże istotnym aspektem jest rodzaj obudowy opiekacza. Obecnie dostępne są dwa rodzaje: z plastiku oraz metalu, zwykle stali nierdzewnej. Te pierwsze są lżejsze i łatwiejsze do przenoszenia. Z kolei opiekacze wykonane ze szczotkowanej stali nierdzewnej są dużo bardziej eleganckie i cechują się dużą wytrzymałością, ale są cięższe. Należy również wziąć pod uwagę, że obudowa z kiepskiej jakości plastiku może topić się, gdy urządzenie włączone jest przez dłuższy czas.

Jaki opiekacz do kanapek? — dodatkowe funkcje

Najnowsze modele opiekaczy do kanapek oferują liczne funkcje dodatkowe, które znacznie ułatwiają ich użytkowanie, ale również przechowywanie. Warto więc zwrócić na nie uwagę, kupując opiekacz. Szczególnie praktyczną funkcją jest możliwość mycia płyt w zmywarce. Wystarczy jedynie wrzucić je do urządzenia i nie trzeba zawracać sobie głowy ich szorowaniem. Funkcja ta jest przydatna, zwłaszcza jeżeli urządzenie oferuje opiekanie mięsa.

Kolejnym przydatnym rozwiązaniem jest pionowe przechowywanie. Przyda się to zwłaszcza w niewielkich kuchniach, gdzie każdy centymetr ma duże znaczenie. Niektóre z opiekaczy mogą stać w pionie i nie przewracają się. Daje to możliwość lepszego zagospodarowania miejsca w kuchennych szafkach. Kolejną funkcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest regulacja temperatury. W końcu nie każdy lubi tak samo opieczone kanapki. Dzięki tej funkcji można dostosować ten parametr do swoich preferencji.

Opiekacz do kanapek z wymiennymi płytkami — dlaczego warto?

Opiekacz, który oferuje wymianę płyt grzewczych, umożliwia zmianę urządzenia w gofrownicę czy też sprzęt do panini, naleśników, pączków, a nawet pierożków. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla najmłodszych niejadków. Jeżeli ktoś zastanawia się, gdzie nabyć płyty do opiekacza, warto zapoznać się z akcesoriami do opiekaczy sklepu CS Espresso. Niezwykle szeroka oferta produktów od najlepszych producentów to gwarancja tego, że każdy klient znajdzie tu produkt dostosowany do swoich preferencji.