Odkamieniacze do ekspresów

Previous slide
Next slide

Na niezrównany smak kawy wpływa wiele czynników. Abstrahując od tego, że kawa, którą przygotowujemy, powinna być dobrej jakości, musimy zadbać również o higienę i czystość urządzenia, w którym kawa jest przygotowywana. Na skutek codziennej eksploatacji ekspresu jego wnętrze ulega zabrudzeniu, a ciągłe użycie wody do produkcji kawy sprawia, że jej osad osadza się w różnych zakamarkach. Jeśli zatem nie będziemy regularnie czyścić urządzenia, nie tylko smak kawy ulegnie pogorszeniu, ale żywotność samego ekspresu zostanie skrócona.

Jak utrzymać ekspres w czystości?

Nie jesteśmy jednak w stanie dotrzeć do wszystkich miejsc, gdzie osadził się kamień w ekspresach do kawy. Z pomocą przychodzą programy i funkcje odkamieniania w nowoczesnych ekspresach. Wymagają one jedynie zastosowania odkamieniaczy w płynie, dzięki którym jesteśmy w stanie pozbyć się zalegającego kamienia. Główne zalety odkamieniaczy to przede wszystkim:

  • skuteczne usuwanie kamienia – podczas podgrzewania wody wytrąca się z niej naturalny osad wapienny, który zostaje w ekspresie, a z każdym ponownym uruchomieniem się nawarstwia. Odkamieniacze do ekspresów z powodzeniem oczyszczają obieg wody w całym urządzeniu.
  • ochrona przed nagromadzeniem się kamienia – systematyczne używanie odkamieniacza w płynie powoduje, że kamień z wlewanej wody osadza się wolniej, co oznacza, że nie tylko od razu po wyczyszczeniu ekspresu, ale jeszcze przed długi czas możemy cieszyć się lepszym smakiem przyrządzanej kawy.
  • efektywniejsza moc ekspresu – sam ekspres działa bardziej wydajnie przez lepszą jakość wody, a regularnie usuwany kamień nie tworzy nieprzenikliwej warstwy izolacyjnej. Według opinii wielu użytkowników stosujących systematycznie środki do odkamieniania wydłużają one nie tylko żywotność naszego urządzenia, ale zapewniają także jego bardziej energooszczędny tryb pracy.

Kiedy wykonywać odkamienianie?

Częstotliwość przeprowadzania procesu odkamieniania w dużej mierze zależy od tego, jak często pijemy kawę, a więc używamy ekspresu. Jeśli producent ekspresu nie zaleci w instrukcji obsługi inaczej, takie oczyszczanie należy przeprowadzać regularnie raz na 3-6 miesięcy lub częściej, jeśli urządzenie jest często eksploatowane. Niektóre z nowszych modeli ekspresów do kawy posiadają funkcję kontrolki, która sygnalizuje potrzebę wykonania odkamienienia, lub wyświetlają na ekranie specjalny komunikat. Znacznie ułatwia to utrzymanie ekspresu w czystości i zachowanie pełni smaku naszej codziennej filiżanki kawy.

Gwarancja wysokiej jakości – odkamieniacze w płynie

Odkamieniacze, które znajdziecie w naszym sklepie, są dedykowane zarówno konkretnym typom ekspresów ciśnieniowych, jak i innych, a także uniwersalne, przeznaczone do odkamieniania np. czajników, bojlerów, kranów. Ich niewygórowana cena i duża pojemność zachęcają do zakupu.