Odkurzanie to jedna z najczęstszych czynności domowych, jakie wykonujemy. Większość z nas sprząta w ten sposób jeśli nie codziennie, to przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu. Z uwagi na tak dużą częstotliwość używania tych urządzeń, warto zadbać o to, żeby odkurzanie było jak najbardziej wydajne, ale także bezpieczne, czyli nie przyczyniało się do obniżenia jakości powietrza w Twoim domu.

Niestety, według opinii ekspertów, częstym błędem jest zbyt rzadkie wymienianie akcesoriów do odkurzaczy i mopów, co sprawia, że nawet jeśli odkurzasz regularnie, to szkodzisz swojemu zdrowiu, a samo sprzątanie zajmuje więcej czasu i przynosi mniej efektów. Podstawowe elementy, które należy wymieniać okresowo, to filtry i worki.

Filtry do odkurzaczy

Wszystkie filtry mają wysoką skuteczność, jeśli chodzi o usuwanie różnego rodzaju zabrudzeń i zanieczyszczeń, takich jak kurz czy sierść. Akcesoria te umożliwiają nie tylko gruntowne posprzątanie płaskich powierzchni, ale pozwalają także na wychwycenie alergenów i bakterii. Konieczność wymiany lub mycia filtra w przypadku filtrów zmywalnych jest wskazana przez producenta, należy jednak pamiętać, że rzeczywista potrzeba wymiany produktu zależy od częstotliwości użycia odkurzacza.

W ofercie naszego sklepu posiadamy zarówno oryginalne filtry do odkurzaczy (np. firmy Tefal czy Zelmer), jak również filtry kompatybilne z wieloma modelami odkurzaczy, przeznaczone do odkurzaczy tradycyjnych oraz pionowych.

Worki do odkurzaczy

Systematycznie wymienianie lub opróżnianie worków do odkurzacza zapewnia wysoki poziom filtracji kurzu i alergenów. Dzięki silnym właściwościom filtrującym, worki pozwalają dłużej utrzymać czystość i higienę, co zdecydowanie zwiększa wydajność Twojego odkurzacza. Z tego względu tak ważne jest kontrolowanie stanu zapełnienia worków do odkurzaczy. Dodatkowo, akcesoria te posiadają unikalną samozamykającą się klapkę w momencie podniesienia pokrywy odkurzacza, co pozwala wyeliminować problem chmury kurzu powstającej podczas wymiany worka.

Posiadamy w asortymencie także worki wyposażone w specjalne adaptery, dzięki czemu pasują one do większości modeli odkurzaczy. Akcesoria te są wykonane z mikrofibry, co zwiększa ich wytrzymałość i odporność na rozdarcia, a 5 filtrujących warstw ogranicza namnażanie się bakterii.

Zestawy akcesoriów do odkurzaczy – siła i moc sprzątania

W ofercie naszego sklepu można znaleźć również zestawy akcesoriów do mopów parowych oraz te przeznaczone do konkretnych modeli odkurzaczy. Wszystkie elementy znajdujące się w zestawach, np. uszczelki, szczotki czy mikrofiltry należy regularnie wymieniać. Poza odpowiednim użytkowaniem, systematyczna dbałość polegająca na wymianie i konserwacji części odkurzacza z pewnością przedłuży jego żywotność.