Który ekspres zaparzy najlepszą kawę?

Od kilku lat ekspres do kawy jest urządzeniem, które znajduje zastosowanie niemalże w każdym domu. Dzięki niemu możemy w kilka sekund przygotować dokładnie taki napój, na jaki w danym momencie mamy ochotę. Kiedyś wymagało to wyjścia do kawiarni. Teraz mamy możliwość przygotowywania aromatycznej kawy bez wychodzenia z domu.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat rynek ekspresów w Polsce znacząco się rozwinął. Producenci stosują coraz to nowocześniejsze rozwiązania, znacząco wpływające na funkcjonalność, jakość i praktyczność tych urządzeń. Który ekspres do kawy wybrać, aby cieszyć się jej aromatycznym smakiem?

Który ekspres robi najlepszą kawę?

Badania i szereg analiz dotyczących rynku ekspresów do kaw wykazują, że Polska jest trzecim co do wartości rynkiem tych urządzeń w Europie. Daje nam to wiele możliwości, ale jednocześnie stawia przed trudnym wyborem, który ekspres do kawy wybrać. Wśród rodzajów wyróżniamy modele ciśnieniowe automatyczne, przelewowe, kapsułkowe i kolbowe. Dwa ostatnie cechują najwyższym stopniem funkcjonalności oraz posiadają szereg cech, które wyróżniają je na tle pozostałych. Ich różnorodność i praktyczność pozwala dopasować konkretny model do indywidualnych potrzeb konsumenta. W rezultacie możemy cieszyć się niepowtarzalnym, aromatycznym smakiem wielu rodzajów kaw.

Automatyczne ekspresy ciśnieniowe

Ten typ charakteryzuje się łatwością obsługi i szerokim zakresem możliwości co do przyrządzania kawy. Decydując się na automatyczny ekspres ciśnieniowy, warto zwrócić uwagę, czy dane urządzenie posiada wbudowany młynek. Parzona kawa ze świeżo zmielonych ziaren zapewnia pełnię aromatu, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających kawoszy. Większość tego typu urządzeń wyposażona jest również w spieniacz mleka, co pozwala na przygotowanie nie tylko intensywnego espresso, ale i delikatnego latte z pianką czy cappuccino.

Do najlepszych automatycznych ekspresów ciśnieniowych należą urządzenia marek NIVONA czy Melita. Posiadają funkcję zaprogramowania własnych ustawień, co pozwala na przygotowanie ulubionej kawy za pomocą kliknięcia jednego przycisku. Ponadto wyposażone zostały w programy pielęgnacyjne do czyszczenia, usuwania kamienia oraz płukania. Wpływa to na ich niezwykle długą żywotność i zapewnia doskonały smak napojów przez długie lata. Dodatkowo wiele z nich posiada możliwość sterowania za pomocą dedykowanej aplikacji na telefon. Łatwość obsługi i masa ciekawych funkcji sprawia, że są to jedne z najlepszych ekspresów do kawy dostępnych na rynku.

Ekspresy przelewowe

Ekspresy przelewowe to niezwykle proste w obsłudze urządzenia. Są doskonałym wyborem dla tych, co dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zautomatyzowanym systemem parzenia kawy. Sprawdzą się również wśród miłośników standardowego espresso. To ekonomiczne rozwiązanie pozwala na stworzenie idealnego napoju, którego stopień intensywności i zmielenia możemy dopasować wedle preferencji. Wyposażone w młynek doskonale mielą kawę , oddając napojowi cały aromat. Oczywiście, to jakość ziaren warunkuje finalny smak i moc naparu, ale odpowiednio skonstruowany ekspres przelewowy potrafi w pełni wydobyć ich aromat.

Jednym z wiodących producentów ekspresów przelewowych na rynku jest marka Melitta. Sprzęt tej firmy spełnia wszystkie wyżej wymienione aspekty – od łatwości użycia, po doskonały stopień mielenia ziaren. Nowoczesny design i pełnia funkcjonalności plasuje tę markę w absolutnej czołówce tego typu urządzeń.

Inny wymiar picia kawy

Kawa niesie ze sobą szereg korzyści zdrowotnych. Dobrej jakości ziarna w połączeniu z najwyższej jakości ekspresem do kawy pozwolą cieszyć się pełnią smaku i aromatu przez długie lata. Warto postawić na sprawdzonego producenta, który tworzy sprzęt w oparciu o najwyższy stopień funkcjonalności oraz nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Zakup cenionego przez konsumentów ekspresu zapewnia możliwość stworzenia wymarzonej kawy w kilka sekund i bez wychodzenia z domu. A gdy urządzenie przestanie z jakiegoś powodu działać, Centrum Serwisowe Espresso służy pomocą w naprawie oraz wymianie części. Dzięki temu właściciele ekspresów mogą przez cały czas cieszyć się swoją ulubioną kawą.