Najlepsze noże do kuchni – Ranking

Solidne noże do kuchni powinny mieć twarde ostrze oraz ergonomicznie zaprojektowane rękojeści. Nóż to bardzo ważne akcesorium kuchenne, dlatego musi być dopasowane do potrzeb użytkownika. Podczas wyboru odpowiedniego wyposażenia, warto też zwrócić uwagę na jego przeznaczenie, gdyż każdy rodzaj noża służy do innego rodzaju czynności. Żeby ułatwić Ci wybór, stworzyliśmy ranking najlepszych noży do kuchni. Wszystkie wymienione niżej produkty zakupisz w naszym sklepie internetowym.

5. Nóż ceramiczny do obierania Tefal Ingenio 8 cm

Na naszej stronie dostępnych jest wiele rodzajów noży kuchennych. Pewnie nie raz zadawałeś sobie pytanie, jakie noże do kuchni wybrać? Spieszymy z odpowiedzią. Nożem, który musisz mieć w swojej kuchni, jest Tefal Ingenio 8 cm. Ten niewielkich rozmiarów przyrząd służy do obierania warzyw i owoców. Długość ceramicznego ostrza wynosi zaledwie 8 cm, co sprawia, że przedmiot jest bardzo lekki. Ergonomiczny, zaokrąglony uchwyt gwarantuje łatwe użytkowanie. Dodatkowo producent zapewnia, że ostrze nie zmatowieje. Dobre noże do kuchni po kilku latach użytkowania powinny wyglądać jak nowe i ten taki właśnie jest.

 

4. Nóż ceramiczny Santoku Tefal Ingenio 13 cm

Czwarte miejsce w rankingu noży kuchennych zajął ten z 13-centymetrowym ostrzem marki Tefal. Taki przyrząd może mieć w domu szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno do obierania i krojenia warzyw, jak również do filetowania i porcjowania wędlin. Nóż nadaje się także do smarowania. Tak uniwersalny przyrząd musi znaleźć się w Twojej kuchni.

3. Nóż Szefa kuchni 20 cm Nemesacél TEFAL K2213214

Nóż szefa kuchni zawdzięcza swoją nazwę specjalnej technice krojenia, zwanej choppingiem, wykorzystywanej w restauracjach przez zawodowych kucharzy. Taki nóż jest jednym z najczęściej stosowanych przedmiotów w kuchni. Charakteryzuje się szerokim ostrzem, które może służyć do porcjowania, szatkowania, siekania oraz przenoszenia składników. Ten nóż sprawdza się w szczególności podczas krojenia mięsa. Wielkość przyrządu sprawia, że jest on nieco cięższy od innych modeli. Aby był łatwy w użytkowaniu, powinien mieć wygodny uchwyt. Ten 20-centymetrowy solidny nóż do kuchni należy ostrzyć raz na jakiś czas, w zależności od potrzeb.

2. Nóż ceramiczny uniwersalny TEFAL Ingenio K1520514

Dobry ranking noży kuchennych nie powinien uwzględniać jedynie jakości wykonania poszczególnych produktów, ale również ich aspekt wizualny. Ten, w przypadku noża Tefal, jest na wysokim poziomie. Ciemne, gładkie ostrze, uniwersalny czarny uchwyt oraz czerwony pierścień to doskonałe połączenie. Dobre noże do kuchni powinny być też uniwersalne. Prezentowany model sprawdzi się do wszelkich prac kuchennych. Jego zaletą jest to, że można go myć w zmywarce oraz to, że posiada osłonę ostrza.

1. Nóż ceramiczny Santoku TEFAL Ingenio K1520414

Ten model znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu TOP 5 noży do kuchni, co sprawia, że z czystym sumieniem można nadać mu miano najlepszego. Prezentowany produkt posiada ostrze wykonane z ceramiki. Dzięki temu jest trwałe, ostre i odporne na wysokie temperatury, które często pojawiają się w kuchni. Jakie są największe zalety tego przyrządu? Ostrze noża jest odporne na zapachy i rdzę. Ponadto nie wchodzi w reakcję z kwasami znajdującymi się w żywności. Producent zadbał też o bezpieczeństwo użytkowania solidnego noża do kuchni, zaznaczając czerwonym pierścieniem miejsce łączenia ostrza z trzonkiem. Takie rozwiązanie z pewnością zminimalizuje ryzyko skaleczenia podczas przygotowywania ulubionych potraw. Aby nóż mógł być bezpiecznie przechowywany, należy chować go w dołączonej do niego osłonce.

 

Jeżeli zastanawiałeś się, jakie solidne noże do kuchni wybrać, to mamy nadzieję, że powyższy ranking będzie dla Ciebie pomocny.