serwis tefal

 

Historia ekspresów przelewowych sięga ponad stu lat wstecz. To właśnie w 1908 rok był przełomowy dla tych urządzeń. Twórczyni niemieckiego pochodzenia, Melitta Benz wpadła na pomysł, który zrewolucjonizował sposób parzenia kawy. Podziurawiła cynowy kubek, włożyła do środka cienką bibułę, wsypała zmielone ziarna i zalała je wrzątkiem. W ten sposób powstał pierwszy przelewowy ekspres. Z biegiem lat zaczęto udoskonalać jego kolejne elementy, na przykład filtr, który na początku był okrągły i małej wielkości, a później otrzymał stożkowy kształt oraz większe rozmiary.

Pierwszy elektryczny ekspres przelewowy świat ujrzał niespełna 36 lat później. Wtedy światło dzienne ujrzała udoskonalona przez Willy’ego Brandla wersja wynalazku Melitty Benz. Jednak prawdziwa popularność zdobyło dopiero w 1970 roku, gdy amerykańska firma Mr. Coffee wypuściła na rynek w pełni automatyczny ekspres przelewowy do kawy z podgrzewanym dzbankiem

Serwis ekspresów przelewowych Tefal w Opolu

Wieloletnia historia niesamowitego wynalazku, jakim jest ekspres przelewowy, pokazuje, że już ponad sto lat temu ludziom nie wystarczała jedynie klasycznie przyrządzona kawa. W tamtych czasach urządzenia miały na tyle prostą konstrukcję, że każdy majsterkowicz potrafił je naprawić. Dziś ze względu na skomplikowane wnętrze, elektronikę oraz specjalne elementy naprawę zleca się wyspecjalizowanym punktom. Centrum Serwisowe Espresso należy do jednych z nich.

Nie straszne nam żadne usterki, które umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie ekspresu przelewowego marki Tefal. Może i nasze doświadczenie nie sięga tak daleko, jak historia wynalazku, z którym mamy przyjemność obcować na co dzień, jednak obiecujemy, że jest wystarczające, aby prawidłowo zająć się Twoim sprzętem.

Serwis Tefal Opole – dobry serwis to sprawny ekspres

 

Nie wahaj się, gdy zauważysz, że Twojemu ekspresowi coś dolega. Dostarcz go osobiście lub przyślij go do nas kurierem, a zapewnimy mu doskonałą opiekę. Zdiagnozujemy przyczynę awarii, rozmontujemy urządzenie w celu wyjęcia uszkodzonej części i jeśli będziemy w stanie, naprawimy ją lub wymienimy na sprawną.

Ekspres przelewowy to inwestycja na lata, dlatego jeśli z jakiejś przyczyny przestanie działać, warto oddać go w ręce specjalistów, zamiast od razu kupować nowy. Naprawiony i odświeżony nadal będzie parzył dla Ciebie pyszną kawę.

Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz kontaktowy i pozwól nam zająć się Twoim ekspresem w najlepszy możliwy dla niego sposó