Silikonowe formy do pieczenia – jak używać?

Silikonowe formy do pieczenia są coraz popularniejszym wyborem, dzięki którym możemy przygotować niesamowite, smaczne wypieki. Jednak, aby cały proces odbył się zgodnie z planem, powinniśmy dowiedzieć się, w jaki sposób należy ich używać. W poniższym artykule zamieściliśmy szereg przydatnych wskazówek, dzięki którym zastosowanie silikonowych foremek do pieczenia stanie się zdecydowanie łatwiejsze.

Silikonowe formy do pieczenia – jak używać? Cenne porady

Silikonowe formy doskonale sprawdzą się zarówno do pieczenia, jak i mrożenia. Bez zbędnych obaw możemy czyścić je w zmywarce, a niejednokrotnie przed pierwszym użyciem warto, abyśmy posmarowali akcesorium tłuszczem.

Przed przełożeniem do formy masy warto, abyśmy umieścili formę na stabilnym podłożu, w taki sposób, aby jej zawartość nie wydostała się na zewnątrz. To niezwykle elastyczne akcesorium, dlatego przy wkładaniu go do piekarnika musimy zachować wyjątkową ostrożność.

Jak używać formy silikonowej do pieczenia?

Gdy chcemy upiec w formie silikonowej tort bądź ciasto, nie musimy wykorzystywać do tego papieru czy tłuszczu do jej posmarowania. Silikon wykazuje właściwości nieprzywierające, w wyniku czego po upieczeniu ciasto z łatwością od niego odchodzi. Przygotowaną masę powinniśmy przelać do środka, a następnie włożyć formę z zawartością do rozgrzanego piekarnika.

Najlepszym rozwiązaniem jest wyciągnięcie ciasta tuż po jego całkowitym wystygnięciu, by zachowało swój odpowiedni kształt. Co więcej, formy silikonowe doskonale sprawdzą się również do mrożenia deserów, a zamrożone ciasto najlepiej wyjąć z ich wnętrza zaraz po wyjęciu z zamrażarki.

Co można upiec w silikonowej formie do pieczenia?

Formy silikonowe do pieczenia wyróżniają się szerokim spektrum zastosowań, ponieważ są one odporne zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury. Możemy wykorzystać je do pieczenia babek, tortów czy innych wypieków, a wszystko uzależnione jest od naszych preferencji i wyboru akcesorium w odpowiednim kształcie.

Gdzie kupić silikonowe formy do pieczenia?

Decydując się na inwestycję w silikonowe formy do pieczenia, warto zapoznać się z przedstawioną na naszej stronie ofertą. Proponujemy wysokiej jakości akcesoria wykonane z dbałością o najdrobniejsze detale. Wszystkie dostępne u nas formy pochodzą od znanego i cenionego producenta, jakim niewątpliwie jest firma Tefal. Szeroki wybór akcesoriów sprawia, że każda osoba znajdzie rozwiązanie odpowiadające swoim indywidualnym potrzebom, z którego zakupu będzie w pełni usatysfakcjonowana.

Czy warto wybrać silikonowe formy do pieczenia?

Inwestycja w formy do pieczenia wykonane z silikonu wiąże się z szeregiem korzyści. Pomimo swojej lekkości są one niezwykle wytrzymałymi akcesoriami, dzięki czemu mogą posłużyć nam przez bardzo długi czas. Nie ulegają zagięciom, nie ścierają się ani nie pękają, co zwiększa opłacalność inwestycji.

Co więcej, silikon wykazuje nadzwyczajną odporność na działanie wysokiej temperatury, dzięki czemu doskonale sprawdzi się przy pieczeniu ciast, a dodatkowym jego atutem jest możliwość umieszczenia wykonanej z niego formy w zamrażarce. Dzięki temu, iż jest on elastycznym materiałem, z łatwością możemy go zwijać, co nie wpływa na stan akcesorium.

Silikonowe formy do pieczenia są bardzo łatwe w czyszczeniu, w wyniku czego dbanie o ich higienę nie wymaga podejmowania się przez nas żadnych skomplikowanych czynności. Proste usuwanie zabrudzeń możliwe jest dzięki nieprzywierającej powierzchni, której mycie nie zajmuje wiele czasu.

Silikonowe formy do pieczenia – jak używać? Podsumowanie

Użytkowanie silikonowych form do pieczenia jest niezwykle proste oraz komfortowe, dzięki czemu coraz częściej decydujemy się na ich wybór. Jedyne, co powinniśmy zrobić, to przelanie gotowej masy do akcesorium, a następnie przełożenie go do nagrzanego piekarnika. Produkty są w pełni odporne na działanie wysokich temperatur, dzięki czemu nie musimy obawiać się o ich zniszczenie bądź trwałe uszkodzenie w trakcie pieczenia.